PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=322573}

Zgon na pogrzebie

Death at a Funeral
7,1 73 908
ocen
7,1 10 1 73908
6,4 11
ocen krytyków
Zgon na pogrzebie
powrót do forum filmu Zgon na pogrzebie

Zachęcona recenzjami na Filmwebie i opiniami moich znajomych oraz określeniem "brytyjski czarny humor" ja, miłośniczka kina brytyjskiego i Monty Pythona, zasiadłam wczoraj do ogladania tego filmu. Po 15 minutach zaczęłam ziewać, ale postanowiłam czekać dalej, bo tylu recenzentów nie może się mylić... Walcząc z sennością udało mi się dotrwać do końca - do jedynej sceny, przy której rzeczywiście lekko się uśmiechnęłam widząc, jak autentycznie odlotowe działanie miał narkotyk, skoro był w stanie spowodować, że kaleki starzec był w stanie wdrapać się nago na dach. No i wcześniej może pomysł, aby nieboszczyk otrzymał w trumnie przez przypadek towarzystwo swojego kochanka (skwitowanie zdaniem: Tata chyba by się ucieszył") był nawet trochę zabawny.
Cała reszta to jedna wielka katastrofa. Humor na poziomie deski klozetowej, bliższy amerykańskiemu "collegeowemu" niż angielskiemu: defekujący starzec brudzący swojego opiekuna, najarany facet bawiący się własną śliną, hipohondryk zadręczający innych swoimi wyimaginowanymi chorobami i układanie jednych zwłok na drugich w dwuznacznych pozach. Ten film jest o lata świetlne od prawdziwego czarnego humoru, jak np. w "Płytkim grobie" i jak dla mnie jest po prostu nieśmieszny. Jedyna jego zaleta to nieopatrzeni aktorzy, grający dość naturalnie. Dzięki nim film mogę zaliczyć do co najwyżej średnich.

azosiolek

Dzieki za obszerny opis tego filmu. Wychodzi na to, że zasugeruję sie Twoja opinią, niż większości filmwebowego społeczeństwa. Po prostu nie obejrzę tego cuda. Widziałem amerykańską wersję, która była kompletnie beznadziejna. Reżyser chyba bezustannie palił trawę, skoro śmieszył go tak denny scenariusz....

onet318

@azosiolek
Bo nie czytałaś moich postów, w których od dawna ostrzegam przed tym szajsem ;)
A tutejszemu towarzystwu adorującemu Zgon wydaje się, że właśnie obcowali z angielskim humorem i czarną komedią ;)
Ciężko mi uwierzyć, że zagorzałemu miłośnikowi Monty Pythona mógby prawdziwie przypaść do gustu humor zaserwowany przez tfurców Zgonu...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones